Drewniana dwustronna tablica manipulacyjna sensoryczna

 


Bardzo podobają Wam się moje wpisy, dotyczące pomysłów na prezenty. Dostaję sporo zapytań, więc ja chętnie podzielę się z Wami tym, co nam się sprawdza i czym Igorek bawi się bardzo chętnie. Pamiętacie moje wcześniejsze wpisy? U nas królują drewniane zabawki, po pierwsze unikam plastiku na ile to możliwe, po drugie, te zabawki są bardziej wytrzymałe i solidne. I tak idąc tym tropem do kompletu ze sorterem z tego wpisu, mamy dwustronną tablicę manipulacyjną. Zabawka, genialna  w swojej prostocie, sami zobaczcie.Dwustronna tablica manipulacyjna ma bardzo prostą, ale stabilną konstrukcję. W całości wykonana z drewna, pomalowana nietoksyczną farbą. Arktyczna kraina, wesołe pingwiny i piękne pastelowe kolory, które odnajdą się w każdym wnętrzu i dla dziecka każdej płci. U nas ta wesoła gromadka, zrobiła spore zamieszanie i dała  mnóstwo radości.


Plusem, tej tablicy jest jej dwustronność. Można bawić się nią niemal z każdej strony na kilka sposobów. Pierwszy sposób, to przesuwanie pingwinków po wyznaczonej trasie, co fantastycznie wpływa na psychomotorykę. Elementy są tak wykrojone, że mała rączka z łatwością, może je złapać i nimi manipulować. Drugi sposób, którą opanował mój roczniak, to puszczanie wolno pingwinków przez otwór w górze zabawki. Pingwinki wesoło jadą po trasie, kręcąc się wkoło. Ile radości mu to daje, obserwowanie, jak wprawione w ruch pingwinki suną po zjeżdżalni. 


Ta zabawka, ma wiele plusów, przede wszystkim wymaga od dziecka koncentracji i skupienia, powolnych, precyzyjnych ruchów. Rozwijamy koordynację ręka-oko. Rozwijamy motorykę małą, precyzyjny chwyt i naprzemienność używania rączek. Taka tablica to także świetne ćwiczenie sensoryczne! Patrząc na moje dziecko, uważam, że to świetny pomysł na prezent. Mamy element zaskoczenia, coś przy czym trzeba się skupić i pogłówkować, ale też coś co daje dużo śmiechu. Ten uśmiech, to chyba najlepsza rekomendacja :) Tablicę, kupicie w sklepie Mamabrum.eu
16 komentarzy:

 1. Urocza zabawka, a najważniejsze to jej wartości edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna ta tablica, fajnie, że jest dwustronna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna zabawka i jak ładnie wykonana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie wykonanie. Takie tablice to świetna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabawka nie dość, że rozwijająca to jeszcze taka ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ta tablica jest urocza <3 Taka mega estetyczna :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeurocza zabawka :) Nie jedno dziecko ucieszyłoby się z takiej tablicy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prosta i jaka ładna zabawka, na dodatek drewniana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna zabawka :) Urocze są też te miniaturowe sanie na zdjęciach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. świetna sprawa taka tablica do zabawy dla malucha :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękna zabawka i rozwijająca :) Widzę, że sklep ma fajną ofertę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Do połowy pełna... , Blogger