Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

 


A gdybym Ci powiedziałam, że wszystkie Twoje dziecięce marzenia mogą doczekać się spełnienia? Możesz spotkać czarownice, dzielnego rycerza, latające i ziejące ogniem smoki. Strzelać z łuku, pływać tratwami i odkryć tajniki średniowiecznego życia. Zwiedzić zamek, jego mury obronne, lochy, salę tortur, czy zbrojownie. Ale to nie wszystko, bo za rogiem czekają kolejne atrakcje! Podróż dookoła świata, gdzie  zwiedzisz najsłynniejsze budowle z każdego zakątka globu. Spotkasz się z Tutenchamonem i będziesz mogła zgubić się w zielonym labiryncie. A jeśli to dla Ciebie wciąż mało, udaj się do Lunaparku gdzie czeka na Ciebie dzika rzeka, diabelskie koło, samochodziki i wiele innych atrakcji. Jesteście ciekawi co to za miejsce? To Park Miniatur Świat marzeń w Inwałdzie, który niedawno odwiedziliśmy i bardzo chcę Wam to miejsce pokazać i polecić. 

Swoją przygodę zaczęliśmy od zwiedzania ŚREDNIOWIECZNEGO ZAMKU, który robi ogromne wrażenie. Z przyjemnością udaliśmy się na mury obronne i wieże z której rozpościera się piękny widok. Skoro jest zamek, to oczywiście mamy tutaj zbrojownie, niewieścią komnatę, a także salę tortur. Gra świateł, efekty dźwiękowe wszystko to jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność tego miejsca. Skoro jest zamek to musi też być średniowieczna osada! 
ŚREDNIOWIECZNA OSADA to miejsce, które przeniesie Was od razu w wieki średnie, a to za sprawą tamtejszych chat i reprezentantów różnych zawodów. Możemy odwiedzić różne chaty i zapoznać się np z praca tkacza i zobaczyć jak powstawały tkaniny. W chacie garncarza, wraz z nim ulepicie własne naczynia. A w kuźni kowala, zapoznacie się z trudami kowalstwa. Tutaj także dostaniecie szansę na wykucie własnego serca lub haczyków. Miejsce, to z pewnością będzie wspaniałą lekcją historii i nie tylko.


KRAINA RUCHOMYCH SMOKÓW to miejsce, które wywołało u nas największe emocje. Udaliśmy się na Smoczy Pokaz, który odbywa się o 7 razy dziennie. Warto zapoznać się z godzinami budzenia smoka :) Tutaj czarownica Ariana i rycerz Paszko, nauczą nas piosenki, dzięki której obudzimy starego smoka. I tutaj moi mili, musicie okazać się odwagą, ponieważ smok zieje najprawdziwszym ogniem :) Okazuje się jednak, że to najsympatyczniejszy smok w dziejach ludzkości.

Kiedy emocje nieco opadły, wraz z naszymi przewodnikami udaliśmy się w podróż do baśniowej krainy smoków, gdzie poznaliśmy innych smoczych mieszkańców. W Warowni, czeka na nas także szkoła rycerzy i czarownic, warto było się udać na to szkolenie i przeżyć fantastyczną przygodę. Mamy tutaj także okazję popływać tratwą, postrzelać z łuku, skorzystać z placu zabaw i zakosztować odrobiny relaksu w specjalnie przygotowanej strefie. Kolejno udaliśmy się do LUNAPARKU, gdzie czekała na nas moc atrakcji i adrenaliny. Diabelski młyn, piracka łódź, Egypt Spinning Coaster, Auto Scooter, kolejka farma, beczułki, duży plac zabaw, a także kino 5 D oraz Egipt Horror Show. Warto wykupić dodatkową atrakcję jaką jest Dzika Rzeka, emocje sięgają zenitu, zabawa jest po prostu przednia! Kiedy zechcemy nieco odpocząć, czeka na nas 5 punktów gastronomicznych: Kolorowy Zamek, Zamkowa Karczma, Park Chicken, Burgerownia i Pizza, a także Słodki Kram. 
Obok strefy zabawy, znajduje się duży PARK MINIATUR, gdzie znajdziecie 65 budowli z całego świata. Zwiedzicie Polskę od Tatr, poprzez Kraków, Warszawę aż po Morze Bałtyckie. Będziecie mogli podziwiać Bazylikę Św. Piotra, Wieżę Eiffla, Big Bena, Biały Dom, Statuę Wolności, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Sfinksa, Akropol i wiele, wiele innych. Dbałość o szczegóły robi niesamowite wrażenie. W jeden dzień zwiedzicie cały świat, czy to nie jest fantastyczna sprawa? 
Ta przygoda zdaje się nie mieć końca, jeśli wykupicie bilet łączony, możecie się przemieszczać wiele razy na obszarze całego Parku Rozrywki. Raz możecie zasmakować średniowiecznego życia, by kolejno udać się do Wenecji lub zgubić się w zielonym labiryncie. Wystawa Tutenchamona zrobiła na mnie duże wrażenie, a jeśli lubicie się do tego bać, to szykujcie się na Egipt Horror Show! Świat Marzeń Inwałd, to wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę Mali i duzi będą się tutaj wyśmienicie bawić, dla każdego coś dobrego. Z pewnością musicie zarezerwować cały dzień, bo obiecuję Wam, że nie będziecie mili dość! 

11 komentarzy:

 1. Bardzo piękny wstęp napisałaś. :) Świetnie miejsce, a od Was bije mega radość. Masz piękny uśmiech, jakby też taką dumę, ale w pozytywnym sensie. Jakby bije z Twojego uśmiechu pełnia radości i wdzięczności. Bardzo miło się na to patrzy. Mieliście cudowną wyprawę i życzę Wam takich więcej, zdrówka i co najcenniejsze dla Was. :******

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, jakie świetne miejsce. Na pewno warto tam pojechać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam w tym parku miniatur dwa razy. Naprawdę warto się wybrać :)
  Super zdjęcia! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. to ja chętnie poleżakuję na parkowym hamaku a reszta rodziny może zwiedzać zamek ;) choć smok wygląda moim zdaniem zacniej niż ten wawelski, przynajmniej bardziej realistyczny :D co nie zmienia faktu, że fajnie iż pomyśleli że po wędrowce należy się odpoczynek :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe miejsce, dziękuje za namiar. Córka obecnie ma 3 lata tak więc jest pewnie zbyt mała na tego typu atrakcje, aczkolwiek w przyszłym roku postaramy się wybrać. Na pewno jej się spodoba.

  Od siebie polecam Magiczne ogrody - odwiedziliśmy w tym roku. Moim zdaniem świetne miejsce na wypoczynek dla najmłodszych ale i dla starszych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie byliśmy tam jeszcze, ale ja mam starszych synów, 19 i 15 lat, dlatego wiele atrakcji już się przeterminowało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również mam zamiar się tam wybrać, a po Twoim wpisie jestem jeszcze bardziej zainteresowana tym miejscem. Na razie jednak skupiam się na organizacji wycieczki na Majorkę. Zostało mi wybrać hotel i z pomocą wskazówek zawartych na stronie https://iamtourist.org/hotels-in-mallorca/ nie powinno być to takie trudne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne zdjęcia. Jak tylko oddam swój samochód do skupu https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/ i zakupię nowy to na pewno się wybiorę. Z Katowic nie mam daleko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam wycieczki tego typu i za niedługo wybieram się na podobną z całym moim zespołem z biura. Bardzo się z tego powodu cieszę, zwłaszcza że uważam, że takie wspólne wyjazdy to doskonały sposób na dobrą atmosferę w pracy po powrocie.

  OdpowiedzUsuń
 10. O jak ciekawie. Jeśli dziecko lubi historię to na pewno będzie zainteresowany. Ja piękne zamki widziałem w czasie wyjazdu na Wyspy Brytyjskie. Na https://wyspybrytyjskie.pl/ polecam poczytać o atrakcjach w tamtych krajach. Irlandia mnie bardzo zaciekawiła, nie sądziłem, że jest tak ładna. Szkocja i Anglia też. Parki miniatur też tam widziałem nie jeden i robią wrażenie. To od nich zaczęło się moje zainteresowanie. Muszę pojechać do Inwałdu. Nie byłem tam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Do połowy pełna... , Blogger